O mně

Já a moje romány

Knihy a časopisy jsem dětskou rukou tvořila, sotva jsem se naučila psát, možná ještě dřív. Sešívala jsem papíry, kreslila na ně obrázky a později vymýšlela první příběhy, komiksy, katalogy a módní magazíny. Když mi bylo asi 11, začala jsem to brát fakt vážně, hrdě usedla ke klávesnici a jala se vyťukávat něco, co jsem od té chvíle považovala za romány. Asi po třech úspěšně dokončených příbězích, které jsem nikdy nikomu neukázala, jsem ve 13 stvořila román, jaký dnes považuji za svůj „doopravdy první“. Od tohoto „doopravdy prvního“ jsem jich dodnes napsala šest, momentálně pracuji na sedmém. 2. 9. 2020 spatřila světlo světa kniha Kdo zastaví déšť odehrávající se na přelomu 60. a 70. let na Kypru a v Anglii.

Další projekty

  • Povídkářky: Jsem autorkou mnoha povídek, které vyšly v elektronických sbírkách ve spolupráci s dalšími dvěma plzeňskými spisovatelkami. Pravidelně zveřejňujeme povídky také na našem webu, pořádáme úspěšné kurzy, workshopy a autorská čtení.
  • Blog Senhorita v Portu: Strávila jsem spoustu měsíců v Portugalsku a zažila jsem toho tolik, že je pro mě můj zahraniční výjezd v rámci programu erasmus+ stále obrovským zdrojem inspirace k psaní tohoto blogu.
  • Časopis Sidonie: Přispívám do internetového magazínu Sidonie, jehož šéfredaktorkou je úspěšná podnikatelka a spisovatelka Jana Poncarová. Nejraději píšu články o slavných a statečných ženách, ale baví mě třeba i příspěvky na téma módní inspirace.
  • Copywriting: Od roku 2016 tvořím obsah webů. Připravuji marketingové texty a PR články z různých oblastí ve spolupráci se SIDI Media.

Když nepíšu

Po absolvování Střední průmyslové školy elektrotechnické jsem vystudovala obor Management obchodních činností na Fakultě ekonomické a navázala oborem Podniková ekonomika a management. Mezi mé největší vášně patří kromě psaní především cestování a tanec. Miluju street dance a latino styly, ale ráda se udržuji v pohybu i jinak. Občas si pinknu tenis, chodím běhat, v zimě si zalyžuju nebo zabruslím. Podílím se také na programu plzeňských Slavností svobody, většinou v rámci dobových módních přehlídek. Jsem vášnivou sběratelkou panenek Barbie a nenapravitelnou milovnicí interpretů, jako jsou Green Day, Avril Lavigne, ale taky třeba Rolling Stones nebo CCR.