O mně

Já a moje romány

Knihy a časopisy jsem dětskou rukou tvořila, sotva jsem se naučila psát, možná ještě dřív. Sešívala jsem papíry, kreslila na ně obrázky a později vymýšlela první příběhy, komiksy, katalogy a módní magazíny. Když mi bylo asi 11, začala jsem to brát fakt vážně, hrdě usedla ke klávesnici a jala se vyťukávat něco, co jsem od té chvíle považovala za romány. Asi po třech úspěšně dokončených příbězích, které jsem nikdy nikomu neukázala, jsem ve 13 stvořila román, jaký dnes považuji za svůj „doopravdy první“. Od tohoto „doopravdy prvního“ jsem jich dodnes napsala několik. V září 2020 spatřila světlo světa kniha Kdo zastaví déšť odehrávající se na přelomu 60. a 70. let na Kypru a v Anglii, v srpnu 2021 jsem vydala druhý román Saudade, což je portugalský výraz pro melancholii či nostalgii.

Další projekty

  • Povídkářky: Jsem autorkou mnoha povídek, které vyšly v elektronických sbírkách ve spolupráci s dalšími dvěma plzeňskými spisovatelkami. Pravidelně zveřejňujeme povídky také na našem webu, pořádáme úspěšné kurzy, workshopy a autorská čtení.
  • Blog Senhorita v Portu: Strávila jsem spoustu měsíců v Portugalsku a zažila jsem toho tolik, že je pro mě můj zahraniční výjezd v rámci programu erasmus+ stále obrovským zdrojem inspirace k psaní tohoto blogu.
  • Časopis Sidonie: Přispívám do internetového magazínu Sidonie, jehož šéfredaktorkou je úspěšná podnikatelka a spisovatelka Jana Poncarová. Nejraději píšu články o slavných a statečných ženách, ale baví mě třeba i příspěvky na téma módní inspirace.