S kapkou medu

Může vám jedna nevinná lež převrátit celý život naruby? Eleni, Češka řeckého původu, se přesvědčí o tom, že ano. Na Krétě a Santorini objeví nejen příběh, který je předmětem jejího novinářského pátrání, ale také kouzlo Řecka a především lásku…

Autor: Helena Žáková
Žánr: drama/romantický/válečný
Vyšlo: 4. 10. 2023
Počet stran: 268
ISBN:
978-80-206-1682-1
Nakladatelství: Naše vojsko

Obsah

Tajemný příběh vojáka a ztracené dívenky, který měl zůstat neobjasněný. Nešťastnou náhodou na něj naráží dvacetiletá Eleni, Češka s řeckými kořeny, která si ráda přibarvuje skutečnost. Svou nevinnou lží si úplně převrátí život naruby – přeruší vysokoškolské studium kvůli práci v novinách a odjíždí za prvním příběhem na řecký ostrov Kréta.

V den, kdy si má na námořní základně Souda Bay promluvit s veteránem Billy Wyattem, se omylem setkává s jeho mladším bratrem Tonym, díky kterému konečně objevuje krásy Řecka. Zároveň však zjišťuje, že na jejím úkolu něco nehraje a že se zapletla do podivné hry. Přizná si, že šlápla vedle a vychutná si divokou Krétu a pohádkové Santorini se vším všudy, nebo půjde za svým příběhem?

Zajímavosti z tvůrčího zákulisí

  • Jedná se o polovinu původního rukopisu, který jsme se rozhodli rozdělit na dvě samostatné části. Jedna bez druhé fungují docela dobře, stejně tak dávají smysl i obě dohromady.
  • Mihnou se tady dvě postavy z mého prvního románu Kdo zastaví déšť.
  • Kniha je věnována mé babičce a dědečkovi.
  • Na obálce není žádná náhodná ilustrace. Motivem je krétské město Rethymno, které Eleni během putování Krétou samozřejmě nemůže vynechat.
  • Na zadní straně obálky najdete obrázek „malijských včel“, šperku, který se našel v minojském paláci v Malii. Jedná se o dvě včely držící kapku medu. Samotný název knihy na něj samozřejmě odkazuje. Zároveň odkazuje i na písničku Blues o spolykaných slovech.
  • Rukopis jsem začala psát v covidovém jaru 2020 a dokončovala jej na své stáži na Kypru o rok později.
  • Kniha se odehrává na ikonických místech na Krétě, do kterých jsem se naprosto zamilovala.
  • S kapkou medu má samozřejmě svůj vlastní playlist, který můžete poslouchat hned TADY. Najdete v něm písničky i z „druhé části rukopisu“.