Výkřiky do tmy

Pokřtili jsme Kdo zastaví déšť ginem a tonikem

Na poslední chvíli jsme s nejbližší rodinou a přáteli za tónů Who’ll Stop The Rain symbolicky pokřtili román Kdo zastaví déšť ginem a tonikem, a vypustili ho tak definitivně do světa. A pak se svět zase zavřel.

Do reproduktorů hrály nesmrtelné hity od Rolling Stones, Creedance Clearwater Revival nebo třeba The Who. Vystajlovali jsme se ve stylu šedesátých a sedmdesátých let. Tohle jsem si přála od okamžiku, kdy jsem začala snít o tom, že by román Kdo zastaví déšť třeba jednou mohl být vydán.

Román mi pomohla pokřtít skvělá kunsthistorička a básnířka Milena Hasalová. Nejen její slova, ale také slova mých kamarádek, spisovatelek Jany Poncarové a Martiny Heš mi téměř vhrkla slzy do očí a nakonec mě dostal i brácha, kterému jsem knihu věnovala.

Na krásné posezení v kavárně v kruhu nejbližších lidí asi nikdy nezapomenu – nejen proto, že se jedná o první vydaný román. Teď víme, že naše setkání předcházelo těžkému období…

Věřím, že se svět zase vrátí k normálu. A tuhle jedinečnou vzpomínku si navždycky uchovám.

Jeden komentář

  • Ilona

    Bylo to krásné a milé setkání s nejbližšími příbuznými, přáteli, kolegy a spolužáky autorky. Výjimečnou atmosféru
    vytvořilo prostředí kavárny, tradičně bezprostřední a dokonalý projev naší přítelkyně Milenky, která křest knihy uváděla. Už dlouho jsem se nesetkala s tolika milými lidmi, na kterých bylo vidět, že rádi přišli. Nádherný podvečer, na který nikdy nezapomenu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.