Čtení o psaní

Román Kdo zastaví déšť vychází 2. září 2020

Léta jsem psala romány jen do šuplíku. Nikdy jsem si nemyslela, že je vůbec možné některý z nich vydat, ale víte co? Když něco milujete nejvíc na světě, jde to i bez vyšlapaných cestiček. Kniha Kdo zastaví déšť bude vypuštěna do světa 2. září 2020!

Kam až moje paměť sahá, vždycky jsem pracovala na nějakém románu… Sešívala jsem si papíry sešívačkou, malovala na ně obrázky a psala dětskou rukou příběhy, kterých jsem měla plnou hlavu. Později už jsem je zuřivě vyťukávala do klávesnice. Román Kdo zastaví déšť jsem dokončila před třemi lety. Psaní jsem si užívala, odpočívala u něj tak jako vždycky a nedovedla si představit, že se jednou s hlavními hrdiny budu muset rozloučit. Tvorba byla u konce a já nevěděla co dělat, protože jsem cítila, že tahle kniha už si nezaslouží skončit jen někde „v šuplíku“ jako ty předchozí. Myslela jsem, že pokud nemáte známé, román prostě nemůžete vydat. Poslala jsem Kdo zastaví déšť do nakladatelství, které mi nabídlo vydání ve vlastních nákladech. To jsem odmítla a svoji snahu vzdala. Tedy alespoň na nějaký čas.

Loni v létě jsem podepisovala smlouvu s jiným nakladatelem. Zjistila jsem, že někdy to jde i bez kontaktů a známých, že někdy prostě čistá láska k tomu, co děláte, stačí, že někdy se vaše práce může lidem doopravdy zalíbit. Nakonec mi vydání nabídli ještě dva další nakladatelé, kterým jsem musela říct ne, protože smlouva už byla podepsaná… Myslela jsem si, že snad sním. Mé přesvědčení, že vydat knihu je sci-fi, bylo pryč.

Letos v září bude Kdo zastaví déšť k dispozici v knihkupectvích. Bylo zatraceně těžké mlčet tak dlouho. Pořád jsem tomu nevěřila a nechtěla se dostat do situace, že tu radostnou novinu všude rozhlásím a pak budu vysvětlovat, proč se pokazilo to či ono. Dneska jsem se konečně přestala bát, protože román už je v oficiálních databázích a navíc si ho můžete předobjednat třeba TADY.

A o čem je vlastně Kdo zastaví déšť?

Obsah románu

Román odehrávající se na přelomu 60. a 70. let střídavě na Kypru a v Anglii vypráví příběh britského vojáka Jamese a československé emigrantky Emy, kteří se každé léto setkávají na fascinujícím středomořském ostrově, zatímco během roku mezi sebou udržují kontakt prostřednictvím dopisů. Nejen jejich osud je nakonec ovlivněn tureckou okupací Kypru. Více si můžete přečíst TADY.

Vím, že se moje kniha nezalíbí každému, vím také, že se možná ani nedostane k příliš velkému množství lidí, ale i kdyby měla byť jen jednomu člověku přinést z padesáti procent takovou radost, jakou přinesla mně, budu šťastná.

Autorkou kresby je Tereza Hodová

Autorkou článku je Helena Žáková

Jeden komentář

  • Ilča

    Určitě už jednomu člověku radost udělal a to 100 %!!!!!
    Zajímavé a neobvyklé téma, atraktivní umístění románu, napínavý i dojemný příběh, který nás vrátí do minulosti naší země a poskytne poznání historie jiných zemí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.