Čtení o psaní

Tvůrčí restart: Kniha, která vás večer nepustí spát

Napsat knihu, u níž zahájit ve večerních hodinách čtecí proces znamená odsoudit sebe sama k prožití bezesné noci, rozhodně není jen tak. Martina Heš, korektorka a spisovatelka, která si říká Šperkařka textů, to však dokázala hned ve svém prvním románu. Originální příběh nesoucí název „Tvůrčí restart: Lázně pro spisovatele v krizi“ vydává netradiční cestou.


Martina Heš se pustila do tématu, které je blízké nejen spisovatelům. Nikoho nepřekvapí, že na tvůrčí blok postupem času narazí snad každý umělec, ovšem když se nad tím zamyslíte, uvědomíte si, že jakýsi tvůrčí blok se týká jakékoliv profese nebo životní etapy, přestože je častokrát schovaný za úplně jinými hesly. Proto má Tvůrčí restart příležitost oslovit nesmírně velké publikum. Mě tedy rozhodně oslovil.

Sympatický, trochu ztracený Jakub dostane od neznámého přítele záhadný poukaz do lázní pro spisovatele v krizi. Přes své značné pochyby se rozhodne ho využít. Po příjezdu do lázní však zjišťuje, že si prostředí, stejně tak procedury, kterými prochází, představoval docela jinak. V opuštěném prostoru se pohybuje téměř sám, bojuje s vlastními démony a naráží na úkazy, které si nedovede vysvětlit. Děje se to jen v jeho hlavě? Stal se součástí dokonale promyšleného plánu? Bude čelit hororovým scénářům?

Jakubův příběh je od první větičky tak poutavý, že vám nedá spát, dokud ho nedočtete do konce. Martina Heš dokázala proměnit fantastický nápad v napínavou, trochu tajemnou jízdu. Spisovatelka nechává čtenáře dlouho v nejistotě. Jak se děj postupně rozplétá, v jednu chvíli vás mrazí v zádech a v příští se pod vousy culíte Martininým originálním přirovnáním a narážkám.

Vyjde román v nakladatelství Pointa?

Tvůrčí restart rozhodně patří do knihkupectví. Martina Heš se rozhodla dostat jej na jejich pulty zajímavou cestou, kterou nabízí spisovatelům nakladatelství Pointa. S týmem skvělých lidí připravila pro svoji knihu projekt šitý na míru a sestavila odměny pro čtenáře, kteří si ji objednají už teď.

Pokud si knihu chcete přečíst, není nic snazšího než vybrat si jednu z odměn. Ať už sáhnete po klasické voňavé knize, v níž si můžete zalistovat, šikovném e-booku, nebo exkluzivním balíčku, jednak pomáháte skvělému románu vypravit se do světa a samozřejmě dostáváte příslib několika hodin špičkové zábavy (respektive bezesné noci, pokud se do čtení pustíte ve večerních hodinách).

KOUPIT TVŮRČÍ RESTART A POMOCT MU DO SVĚTA

Autorkou článku je Helena Žáková

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.