Čtení o psaní

Vychází román Saudade

Slovo, které vyplavil oceán. Pocit, který nelze přeložit. Tak zní podtitul mého nového románu Saudade, který se odehrává v krásném a divokém Portugalsku. K jeho napsání mě inspiroval studijní pobyt v Portu. Příběh problémové Beatriz, který zprostředkovávají svým vyprávěním čtyři různí hrdinové, vás zavede nejen tam.

Severoportugalské Porto, pohádkový region Algarve spojený především se sluncem a prázdninovou atmosférou, hlavní město Lisabon, malebné městečko Guimarães a na skok také třeba španělská Barcelona… Všechna tahle místa mě okouzlila. Ze svého nadšení jsem se potřebovala vypsat v dalším příběhu, který se točí kolem nešťastné Portugalky Beatriz. Její tajemství postupně odhalují pomocí svého vyprávění čtyři lidé – Tom, Magdaléna, Inês a Beatrizina babička vracející se do svého mládí.

Román jsem věnovala všem přátelům, od nichž mě nyní dělí stovky i tisíce kilometrů, a také svým rodičům, kteří mi umožnili poznat Portugalsko tak, jak jsem sama chtěla.

Svůj první román Kdo zastaví déšť jsem hodně propojovala s písničkami ze 60. a 70. let. Saudade sice s hudbou není spjato tak silně, ale trochu přece… Playlist je hodně, hodně odlišný. Poslouchat ho můžete TADY.

Saudade je k prodeji například v knihkupectví Kosmas přímo TADY 🙂

Anotace

Záhadný sešit, který neměl být nikdy nalezen. Přesto jej objeví lehkovážná Beatriz, která jde z průšvihu do průšvihu. Může vůbec porozumět ženě z deníku, která ve 40. letech na tajemném mysu svatého Vincenta prožívala nejtěžší, ale i nejkrásnější chvíle svého života? V kontrastu s tímto nelehkým příběhem se odehrává dobrodružství Češky Magdalény, která přijela do Porta na studijní pobyt a objevuje krásu nádherného Portugalska se vším všudy. Slunné pláže, vzrušující party, tajemná zákoutí měst i oslnivou přírodu…

Přesto mají tyto ženy něco společného. Saudade, výjimečný pocit, který zažijete jen v Portugalsku.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.