Čtení o psaní,  Výkřiky do tmy

Román S kapkou medu vychází 4. 10. 2023

Může vám jedna nevinná lež převrátit celý život naruby? Eleni, hlavní hrdinka nového románu S kapkou medu, se přesvědčí o tom, že ano. Její letní příběh se odehrává na řeckých ostrovech Kréta a Santorini, které mě k napsání nové knihy inspirovaly.

„Tajemný příběh vojáka a ztracené dívenky, který měl zůstat neobjasněný. Nešťastnou náhodou na něj naráží dvacetiletá Eleni, Češka s řeckými kořeny, která si ráda přibarvuje skutečnost. Svou nevinnou lží si úplně převrátí život naruby – přeruší vysokoškolské studium kvůli práci v novinách a odjíždí za prvním příběhem na řecký ostrov Kréta. V den, kdy si má na námořní základně Souda Bay promluvit s veteránem Billy Wyattem, se omylem setkává s jeho mladším bratrem Tonym, díky kterému konečně objevuje krásy Řecka. Zároveň však zjišťuje, že na jejím úkolu něco nehraje a že se zapletla do podivné hry. Přizná si, že šlápla vedle a vychutná si divokou Krétu a pohádkové Santorini se vším všudy, nebo půjde za svým příběhem?“

Divoká Kréta a pohádkové Santorini, symboly Řecka, do kterého jsem zasadila svůj třetí román. S Kdo zastaví déšť to byl Kypr, se Saudade Portugalsko a tentokrát to prostě muselo být Řecko. K Řecku chovám neuvěřitelnou lásku a ráda se sem vracím. Každý řecký ostrov je pro mě svět sám o sobě a každý by si snad zasloužil svůj vlastní román… S kapkou medu vás zavede alespoň na dva z nich. A provázet vás bude trochu zbrklá a afektovaná Eleni, která má stejně jako hrdinky mých předchozích románů spoustu chyb a možná vás bude i trošku rozčilovat, ale to už, myslím, k mým příběhům prostě patří.

Jak a kdy kniha vznikla?

Příběh jsem začala psát během prvního covidového jara, dokončovala jsem jej pak na své stáži na Kypru. S kapkou medu je jen polovina původního rukopisu s pracovním názvem Eleni, který jsme se rozhodli rozdělit na dvě části – což se nabízelo, protože už v první verzi jsem jej rozčlenila na polouzavřenou část odehrávající se v roce 2013 a další část odehrávající se v roce 2020. Nemusíte se ale bát, že by kniha skončila příliš otevřeně 🙂 Jen vás trochu navnadí na případné pokračování.

Těšit se můžete na dobrodružství, lásku, samozřejmě také knižní playlist a spoustu krásných lokalit, jako je krétská Chania, Rethymno, Malia nebo Matala, v závěru pak i Santorini. Asi můžu prozradit, že se (možná) setkáte s některými postavami z Kdo zastaví déšť a nahlédnete do jejich života.

Autorkou článku je Helena Žáková

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.